Home Uncategorized Ako zmenšiť veľké fotky a obrázky v prílohe e-mailu
formats

Ako zmenšiť veľké fotky a obrázky v prílohe e-mailu

Published on July 11, 2012 by

Často sa stáva, že potrebujeme e-mailom odoslať veľkú fotografiu priamo z fotoaparátu. Niekedy aj viac fotografií alebo obrázkov naraz, a v tejto situácii zistíme, že e-mail je príliš veľký na odoslanie (aj niekoľko MB). Buď sa dotyčnému nedoručí, alebo to trvá príliš dlho. E-mailový klient Mail v Mac OS X poskytuje jednoduchú funkciu, ktorá obrázky priamo v prílohe zmenší jedným kliknutím.

Postup

  1. Vytvore nový e-mail, alebo rovno ťahajte fotografiu/fo­tografie na ikonu programu Mail v docku.
  2. V pravom dolnom rohu okna nového e-mailu si všimnite položku Image Size – Veľkosť obrázku.
  3. Máte 3 možnosti zmenšenia, na predvolené veľkosti.
Zmenšenie veľkosti obrázku v prílohe - Mail
  • Small – malé – cca 320×200
  • Medium – stredné – cca 640×480
  • Large – veľké – cca 1280×800

Ak sa nakoniec rozhodnete, že fotografie nechcete zmenšovať, môžete zvoliť položku Actual Size (aktuálna veľkosť), a vrátite sa späť k originálu.

Táto funkcia výrazne ušetrí Váš čas, a prijímateľ bude určite potešený, že nemusí sťahovať niekoľko sto KB veľké prílohy.

Zmenšené fotografie sú v 100% kvalite formátu JPEG. Do príloh je možné pridávať aj PSD súbory z Adobe Photoshop-u, budú automaticky skonvertované na JPEG.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
1 Comment  comments 

One Response

  1. You need targeted visitors for your iDaco – Ako zmenšiť veľké fotky a obrázky v prílohe e-mailu website so why not try some for free? There is a VERY POWERFUL and POPULAR company out there who now lets you try their website traffic service for 7 days free of charge. I am so glad they opened their traffic system back up to the public! Check it out here: http://pixz.nu/1LPS

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© iDacoTeam
credit